Baş harfi N olan bitki, sebze ve meyvelerin listesi ve hakkında kısa bilgiler;

Nane

Nane, ballıbabagiller familyasının Mentha cinsini oluşturan bütün Dünya’da görülebilen 25-30 türün ortak adı. Genellikle temmuz ve ağustos ayları arasında açarlar.

Nar

Nar, kınagiller familyasından içinde küçük çekirdekleri ve meyve gövdesini oluşturan yüzlerce tanecikten oluşmuş, hafif ekşi ve bazen tatlı tadı olan, ılıman iklimlerde yetişen, bir meyve türü.

Narenciye

Narenciye ya da turunçgiller, turunç, portakal, mandalina, greyfurt ve limon gibi ekonomik değeri yüksek olan Citrus cinsi meyve ağacı türlerini de içine alan bir bitki topluluğudur.

Naşhi – Nahşi Armudu

Naşi armudu, Bir diğer ismi Japon armudu olan bu meyve orta irilikte, açık kahverengi zemin üzerine sarı benekli bir meyvedir. Bu meyve az paslı, uzun saplı, basık ve şişkin bir armut cinsidir.

Nektarin

Anavatanı Çin olan nektarin, şeftali ile aynı türden gelir. Bilimsel ismi Prunus Persica’dır.. Nectarina olan nektarin, genellikle şeftali ve erik melezi sanılır. Oysa nektarin, olgun bir şeftali büyüklüğünde, tüysüz, rengi kırmızıya daha yakın ve daha sert bir meyvedir.

Nergis

Nergis, nergisgiller familyasından Narcissus cinsinden bitki türlerinin ortak adı. Bu bitkilerde sap 20–80 cm kadar yükselebilmektedir. Soğanlı olan bu bitkilerde taç yaprakları beyaz veya sarının karışımları şeklindedir.

Noni Meyvesi

Tropikal meyvelerden biri olan noni, Pasifik Okyanusu’nda volkanik mineraller açısından zengin ada topraklarında doğal şekilde yetişir.

Göz Gezdirin:  M harfiyle başlayan bitki, sebze ve meyveler

Bu konuya tepkiniz nedir?

Komik
0
Güzel
0
Bayıldım
0
Düşündürücü
0
cheshy
Sesli Söyle İçerik Yöneticisi

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir