Bu listede R harfi ile başlayan hayvan isimlerini ve bu hayvan türleri hakkında kısa bilgilere yer vereceğiz.

R harfi ile başlayan hayvan türleri nelerdir?

  • Rakun
  • Ren Geyiği
  • Remora
  • Ringa Balığı
  • Ringhals

R harfi ile başlayan hayvanlar hakkında kısa bilgiler:

Rakun

Rakun memeli bir hayvan olup rakungiller ailesine mensuptur. Rakunun yaşam alanı su yolları, göller ve bataklık çevreleridir. Gece karanlığında bu çevrelere gelen diğer hayvanları avlayarak beslenirler. İnce parmaklarıyla iyi birer yüzücü olan rakunlar balık, kerevit, semender, kurbağa ve midye gibi avları kolaylıkla yakalarlar.

Ren Geyiği

Ren geyikleri genellikle dünyanın kuzey bölgelerinde yaşamlarını sürdürür. Yaşadığı ülkeler; Norveç, İzlanda, İsveç, Finlandiya, Rusya. Bölge olarak; Alaska, Kanada ve Grönland bölgeleri. İnsanlar tarafından evcilleştirilen ren geyikleri kızak çekme işlerinde kullanılmaktadır. Burunlarında yer alan özel kemikler sayesinde hava ciğere girmeden önce vücut ısısı ile ısıtılarak ciğerlere aktarılır böylece soğuğa maksimum dayanıklılık sağlanır.

Remora

Remora balıkları 30 ila 90 cm aralığında boylara ulaşabilen, Echeneidae türünden balıklara verilen isimdir. Bu balık türü, suyun içinde geri doğru kayabilir ayrıca kıvrımlı şekilde yüzen en iyi balıklar arasındadır.

Ringa Balığı

Ringa balıkları, sardalyagiller ailesine ait kemikli bir balık türüdür. Ringa balıkları Atlas okyasunun soğuk kuzey kesiminde yaşarlar. Gümüş rengi, ince uzun, 12-40 santimetre boylarında bir yapıya sahiptir. Plankton tarzı minik hayvanlarla beslenirler. Ticari olarak insanların tükettiği ve bir çok besin maddesi üretilen balıktır.

Ringhals

Güney Afrik’nın bir kısmında yaşayan Ringhals, elapidae familyasıdan çok zehirli bir yılan cinsidir. Zehir püskürtme yöntemini kullanarak kendini savunur. 90-110 santimetre boylara ulaşabilen bu türde renkli karın ve boğaz kısmındaki bir iki tane açık renkli çapraz bant yer alır. Kurbağ, küçük memeliler, sürüngen ve amfibilerle beslenirler.

Bu konuya tepkiniz nedir?

Komik
0
Güzel
0
Bayıldım
0
Düşündürücü
0
cheshy
Sesli Söyle İçerik Yöneticisi

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Daha:Hayvan

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir